Plošné materiály

Plošné materiály 2017-11-27T11:55:13+00:00

Laminátové desky

Laminované dřevotřískové desky jsou tradiční velkoplošné desky na bázi dřeva povrchově upravené impregnovaným dekorativním papírem. Široká paleta dekorů a výběr z mnoha struktur povrchu nabízí využití v mnoha odvětvích nábytkářského průmyslu, inspiraci pro architekty a designéry, jeden ze základních produktů pro vybavení interiérů, kombinaci s dalšími materiály. Nabízíme od výrobců Kronospan, Egger, DDL

OSB

OSB jsou v současnosti jedním z nejpoužívanějších materiálů nejenom v oblasti stavebnictví, a jejich prodej je stále na vzestupu. Jejich charakteristika spočívá v lisování velkoplošných třísek, které tak tvoří spolu s pojivem základní tři vrstvy každé desky. Zajímavostí je také to, že třísky ve vnějších vrstvách jsou orientovány rovnoběžně s deskou, a ve středových vrstvách jsou orientovány náhodně, nebo kolmo na lamely.

Pracovní desky

Pracovní desky jsou vyrobeny ze surových desek potažených laminátem. Díky odolnému laminátu je lze výborně využít pro pracovní plochy, např. kuchyňské desky. Nabízíme od výrobců Kronospan, Egger.

MDF deska

MDF – deska se střední zátěží. Tato deska je základním materiálem pro výrobu nábytku a interiérových doplňků jako jsou lišty a stěnové panely. Je vhodná i pro výrobu dveří a jiných dřevěných výrobků. Díky kvalitnímu povrchu ji lze potáhnout melaminovou fóĺií, lakovat nebo pokrýt přírodní i umělou překližkou.

Katalog